Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.06.2008 18:40:49 

star wars

 

                              Galaxie a její soustavy

 

Tady ukážeme galaxii ve které se odehrává příběh STAR WARS.

A taky se podívame na několik planet které v příběhu hrají důležitou roli

 

                                                                                      GALAXIE

                       

 

 

 

 

 

Alderaan

  

Tato planeta sdílela hvězdný systém se svou sesterskou planetou Delaya. Byl to krásný a mírumilovný svět bez měsíců, jeden z předních světů centra Galaxie. Její rozsáhlé stepi a mírné kopce byly pokryty bohatým a hustým trávníkem a počasí na ní bylo snadno předvídatelné a mírné. Planeta byla zničena první Hvězdou smrti, která ji roztříštěna na vesmírný prach, stejně tak všechen život na ní.

  

Bespin

 

Plynný obr o průměru asi 118 000 kilometrů a dobou rotace kolem dvaceti hodin. Je nejdůležitější planetou ve stejnojmenném systému. Bespin má mnoho měsíců, k největším patří H'gaard a Drudonna známí jako Dvojčata. Tuto planetu má pod svým velením Lando Calrissian, který ji vyhrál v hazardní hře.

  

 

Coruscant

  

Sídlo vlády a centrum Galaxie po mnohé generace. Celou planetu pokrývá jedno velké město stejného jména. Jeho dva malé měsíce obíhají kolem malé bílé hvězdy ve Světech jádra. Planeta Coruscant leží ve stejnojmenném systému, který se nachází v blízkosti systémů Kaikielius a Metellos. Na této planetě mají svůj chrám rytíři řádu Jedi, najdete tu hlavní jednací budovu senátu. Tato planeta byla po pádu Republiky hlavním městem Impéria.

 

Endor

 

Nachází se v sektoru Moddell a jeho stejnojmenném systému. Samotný Endor je stříbřitý plynný obr s devíti měsíci. Největší z těchto měsíců má velikost menší planety a bývá označován jako Lesní měsíc, Svatý měsíc nebo prostě Endor. U tohoto měsíce se odeběhla Bitva o Endor, kde byla zničena druhá Hvězda smrti a poraženo Impérium.  

 

 

Geonosis

   

Tato nehostinná planeta vzdálená méně než parsek od Tatooine je domovem Geonosianů. Hlavní složkou pouštního povrchu je načervenalý písek a prach. Komunikace v blízkosti planety je obtížná kvůli vysokému obsahu kovů. Na této planetě probíhaly Klonové války, bylo tu zničeno mnoho životů a v neposlední řadě i droidů.

 

 

 

Hoth

  

Je šestou planetou systému stejného jména. Ledový, neobydlený svět pokrytý ledovcovými poli, který obíhá modrobílé slunce. Tento izolovaný svět není dokonce zaznamenán na některých standardních navigačních mapách. Povstalci tu postavili svoji základnu, aby unikli Impériu. To je ale stejně našlo a jejich základna byla zničena.

 

 

Naboo

  

Neobvyklá planeta díky tomu, že postrádá pevný plášť a tekuté jádro. Namísto toho je protkána jeskyněmi a malými tunely, kterými můžete celou planetu proplout skrz na skrz. To planetě umožňuje udržet si nepřeberné množství vody, které povrchu dodává bažinatý charakter. Tuto planetu měla v zajetí Obchodní federace. Její lodě i armáda droidů byly zničeny jednotkami vojáků Republiky pod vedením královny Amidaly.

 

 

Tatooine

  

Hlavní planeta ve hvězdném systému Tatooine. Je to pouštní planeta, vzdálená od rušného centra Galaxie. Nepatří do Republiky a tak je tu povoleno otroctví. Vyrost zde Anakin i Luke Skywalker, měl zde své sídlo mocný Jabba the Hutt. Žijí zde pouštní lidé zvaní Tuskenové, kteří ve velké míře napadají všechny, kteří opustí některé z měst planety.

 

 

Mygeeto

 

  

 

 Mygeeto je planeta plná obřích krystalů. Města jsou postaveny uvnitř, na a okolo rozličných krystalů, které byly dějištěm pro mnoho hrůzných bitev v Klonových válkách. Planeta byla jednou z hlavních držav Intergalaktického bankovního klanu. Během bitvy o Mygeeto dostal Komandér Bacara příkaz 66 a zabil Mistra Jedi Ki-Adi-Mundiho. Ještě než padlo Mygetoo do rukou bankovního klanu zde Jediové nalezli krystaly, které jsou nutné při výrobě světelných mečů.

 

Kashyyyk

 

Tato planeta je celá pokryta pralesy stromů Wroshyr. Žije zde snad fyzicky nejsilnější inteligentní rasa v galaxii - Wookiové. Většina Wookiů byla v době Impéria zajata a používána na práce na vesmírných lodích a stanicích. Hlavní město planety se jmenuje Rwookrrorro.

 

 

Polis Massa

 

  

  Polis Massa je nyní pouze planetoida v asteroidovém poli, které zůstalo po dávno zničené planetě daleko od všech hlavních obchodních cest. Nyní je zde těžařská a archeologická kolonie sloužící Jediům jako nouzové útočiště po rozkazu 66, během vzestupu Impéria a Palpatinovy Jediské čistky. V kolonii je také lékařské středisko, ve kterém Padmé Amidala Skywalker porodila své dvojčata, Luka a Leiu a následně umřela. Zde se také Bail Organa rozhodl přijmout Leiu do své rodiny. Když přiletěl na tuto planetu Mistr Yoda, zjevil se mu duch Qui-Gona Jinna, který mu nabídl, že ho naučí, jak přečkat svou smrt. Ve skutečnosti byl kdysi Polis Massa vyprahlý domovský svět neznámé civilizace a byl roztrhán záhadnou pohromou. Tato přírodní katastrofa vytvořila velké pole asteroidů, ve kterém je nyní planetoida známá jako Polis Massa. Obyvatelé sektoru Subterrel začali na této planetoidě archeologický výzkum, aby zjistili, jak byl svět zničen a zkoumali zvířata, které zde žili. Tento výzkum trval tak dlouho, že humanoidům, kteří výzkum provádí se začalo říkat Polis Massané. Vykopávky na asteroidu odkryli mnohé cenné artefakty. Polis Massané analyzují organické tkáně nalezené na artefaktech a vybírají tkáně vhodné ke klonování. Lékařské středisko bylo na Polis Massa postaveno kvůli klonovacím pokusům, ale také slouží jako základna pro těžaře. Přestože Polis Massané navštěvují sektor Subterrel, mají pouze malý kontakt s galaxií. Nedlouho po zformování Impéria, byl na Polis Massu poslán inkvizitor Malorum a začal vyšetřování, díky kterému získal Lord Vader mnoho informací

 

Kamino

  

Kamino je vodní svět, kde byla vytvořena armáda klonů pro Starou Republiku. Planeta je obydlena Kaminoánci, kteří jsou známí pro svou klonovací technologii. Nejznámější město na planetě je Tipoca City, kde se nacházely klonovací válce. Když zjistili separatisté odkud pochází klony Staré Republiky, podnikli útok na Kamino, avšak separatisté bitvu prohráli.

 

 

Utapau

 

Utapau je domovský svět Utajů a Pau'anů, kteří jsou společně známí jako Utapauné. Tyto rasy zde žijí v jakýchsi jímkách, které vznikli kvůli erozi - propadávání půdy do zdejších podzemních moří. Tato planeta má celkem 9 měsíců. Utapau je mírumilovný, vyprahlý svět, který se snažil být neutrální v časech galaktického konfliktu. Je sdílen dvěma domorodými symbiotickými humanoidními rasami. Pomalí, šedí Pau'ané zabírají pouze třicet procent planetární populace, avšak pracují vesměs jako úředníci a hlavní vládci Utapau. Naproti tomu malí Utajové tvoří spíše dělnickou vrstvu - obsluhují mlýny a starají se o zvířata. Pau'ané a Utajové žili oddělené životy, Pau'ané na povrchu a Utajové v podzemí. Přesto, díky snaze Utapauanských šlechticů, jako Tiona Medona a rodině Fey, v kombinaci se změnami klimatu se tyto rasy sjednotili. Pau'ané se přesunuli do podzemí a dali jejich unikátní 'nádech' Utajským městům. V dnešní době se jejich architektura skloubila, což je vidět na městech, které stojí na skalních převisech, které lemují jímky. Během klonových válek setrvávalo Utapau neutrální, do doby, než generál Grievous a Rada Separatistů zabrali tento svět na příkaz Darth Sidiouse. To se ozval na volání o pomoc Tiona Medona generál Kenobi. Kenobi přistál v Pau city a byl uvítán Medonem, který mu dal tajně informaci, o tom, kde se nachází skrýš generála Grievouse. Za pomoci jednotek komandéra Codyho, Utapaunských válečníků a pilotů se Obi-Wanovi podařilo porazit droidy i samotného Grievouse. Naneštěstí, trable na Utapau ještě neskončily.Klonový vojáci vykonávající rozkaz 66 se obrátili proti Obi-Wanovi. Osud Tiona Medona a jeho lidu zůstává neznámý.

 

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek