Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.06.2008 18:40:49 

star wars

Zde vám ukážeme hlavní postavy z obou válek

 

 

                                           POSTAVY Z KLONOVÝCH VÁLEK A 10 LET PŘED NIMI

                                                  

  

Hrabě Dooku

 

Tento mistr techniky boje se světelným mečem byl kdysi příslušníkem řádu Jediů a Padawanem samotného Yody. Přestože byl do řádu přijat v obvyklém věku, vždycky byl nezávislejší než ostatní učedníci. Yoda se ho snažil umírnit, ale nikdy se mu to zcela nepodařilo. Když Dooku vystoupil z řádu, převzal rodinný majetek a titul hraběte. Titul pro něj ovšem neměl žádný zvláštní význam. Teprve na Geonosis Obi-Wan zjistil, že Dooku není tak neškodný jak se Rada domnívala. Stal se vůdcem separatistů a najal Jango Fetta, aby zabil senátorku Amidalu. Díky technice, kterou používal a která klade, narozdíl od těch moderních, důraz na boj s protivníkem, nikoliv na odrážení blasterových střel, se mu podařilo porazit Obi-Wana i Anakina. O tři roky později na Grievousově vlajkové lodi už ale takové štěstí neměl. Pro Dartha Sidiouse byl pouze nástrojem a díky němu Sidious zjistil, že Anakin je schopnější, než si představoval. Byl však příliš egoistický a dával sám sobě příliš velkou důležitost a díky tomu až příliš pozdě pochopil, co jeho učitel zamýšlí

 

 

 

 

 

 

 

Kit Fisto

 

Kit je obojživelný Nautolan z planety Glee Anselm, mírného vodního světa v Prostředním pásu.. Jeho hlavová chapadla jsou chemicky citlivá, ale poskytují mu nezvyklou výhodu. S jejich pomocí totiž dokáže vnímat citové pohnutí nepřítele a tak mnohem lépe než jiní Jediové dokáže využít každé sebemenší slabiny.

Byl mistrem Windu vybrán jako jeden z těch, kteří mu měli asistovat při zatýkání Palpatina. Kit se totiž osvědčil v bitvě na Geonosis, kde jste ho mohli vidět, jak zničil bitevního droida, který měl hlavu C-3PO. Zemřel však stejně jako další dva mistři a nakonec i mistr Windu.

 

 

 

 

 

 

Qui-Gon Jin

 

 

Qui-Gon Jinn byl učedníkem ctižádostivého hraběte Dooku a jeho trénink na něm zanechal dost výrazné stopy. Vštěpoval mu po celá jeho učednická léta nezávislost a to se v Jinnově pozdějším věku projevilo tvrdohlavostí a neústupností a tyto vlastnosti si zachovával především vůči Radě. Jeho výcvik však neměnil nic na tom, že byl mezi Jedii velice vážený a navzdory jeho vzpurnosti ho Rada uznávala. Po povýšení na rytíře Jedi měl Qui-Gon celkem tři Padawany. Jeho druhým Padawanem byl nechvalně známý Xanatos, který se těsně před svou zkouškou stal příznivcem temné strany. Přestože Qui-Gonovi zůstal po tomto neúspěchu na duši pořádný šrám, vzal si později jako svého učedníka Obi-Wana Kenobiho.Přestože si s Obi-Wanem zpočátku příliš dobře nerozuměli, společným překonáváním nebezpečí se z nich nakonec stali přátelé. A jako takoví již byli vysláni na jednání s Obchodní federací, která zahájila blokádu Naboo. Když se pak oklikou přes Tatooine a Coruscant dostali zpět na Naboo, nalezl smrt v boji s Darth Maulem, učedníkem posledního Sitha Dartha Sidiouse.

 

 

 

 

Agen Kolar

 

 Agen Kolar je Zabrak. Byl jedním ze tří Jediů, které Mace Windu vybral, aby mu pomohli zatknout kancléře Palpatina. Agen připomíná člověka, liší se snad jen rohovými výrůstky na hlavě, které se postupem času obnovují.
Mezi svými druhy v Chrámu byl pověstný tím, že nejdřív útočí a až potom se ptá. Agen byl výtečný mistr světelného meče, bohužel však, stejně jako jeho přátelé, zemřel Palpatinovou rukou. Snad proto, že si ani jeden z nich neuvědomil, jak velké nebezpečí Palpatine představuje.

 

 

 

 

Barriss Offee

 

Barriss Offee byla učednicí Luminary Unduli. Specializovala se na boj ve dvojici, takže se svou mistryní vytvářely neuvěřitelně silný pár. Kromě toho byla Barriss také vynikající léčitelka. Dokázala totiž s pomocí Síly léčit nejen nemoci fyzické, ale i duševní, což i mezi Jedii byla výjimka.
Těsně před Klonovými válkami se vydala se svou mistryní, Obi-Wanem a Anakinem na mírovou misi na planetu Ansion. Společně tam měli odstranit hrozbu, že by se tato planeta odtrhla od Republiky. Barriss zpočátku považovala Anakina za netrpělivého a roztěkaného a když se dozvěděla, v jak pozdním věku byl přijat, její nedůvěra se ještě prohloubila. Nakonec se ale s Anakinem přece jen spřátelila.Ovšem ani to ji nezachránilo na planetě Felucia před smrtí po vydání vlastizrádného rozkazu 66. Na této planetě padla společně s Aaylou Securou.

 

Aayla Secura

 Aayla Secura je Twi´lek. Twi´lekové pochází z planety Ryloth. Twi´lekové se podobají lidem, avšak jejich kůže má jinou barvu a místo vlasů mají dva hlavové ocasy. Aayla byla nejznámějším zástupcem této rasy v Chrámu. Jedním z dalších Jediů Twi’lecké rasy byl například Anoon Bondara, který se objevil v knize Shadow Hunter. Byla to skutečně skvělá bojovnice a podařilo se jí přežít i konflikt na Geonosis i souboj s Generálem Grievousem, při který jako jediná s Shaak Ti a Ki-Adi_Mundim přežila. Nakonec však byla zabita spolu s Barriss Offee na tajemném světě zvaném Felucia klonovými vojáky.

 

 

Bultar Swan

 

 Rytířka Jedi Bultar Swan byla po většinu svých učednických let Padawanem Plo Koona. Před Plo Koonem byl jejím mistrem Micah Giett.
   Bultar vyvinula poněkid zvláštní techniku boje. Láká totiž svého soupeře zdánlivou nehybností a pak provede smrtící výpad, který se provádí jediným plynulým pohybem. Byla také jedním z Jediů, kteří se účastnili záchranné mise na Geonosis. Podobně jako Anakin se nikdy úplně nepodřídila tradici jedijského oděvu. Stejně jako Skywalker nosila totiž tmavou tuniku a tmavý kabátec. 

 

Shaak Ti

     Tato hrdá Togrutka se vymanila z mentality svého druhu a stala se nezávislou a samostatnou. Stejně jako ostatní Togruti je dobře uzpůsobená k pohybu a orientaci v davu, protože její duté hlavové výrůstky jí umožňují lépe vnímat, zatímco ostatní mohou být zmateni vírem pohybů.
   Vzor jejích lekku (hlavových ocasů) slouží na její rodné planetě k odlákání pozornosti dravců.
   Shaak Ti nebyla zabita jako většina ostatních Jediů během válek,  klonovými vojáky. Byla totiž zajata a nakonec i zabita kyborgem generálem Griveousem

 

 

Mace Windu
 

    Mistr Windu patřil na Coruscantu k nejvýše postaveným v Radě Jediů. Jako jeden z mála tehdy žijících mistrů ovládal smrtící techniku vaapad. Tato technika, označovaná VII, byla zatím poslední objevenou technikou a v průběhu času se měnila, protože jen málokdo ji dokázal ovládnout. Windu byl instruktorem této techniky a jako takový se dříve věnoval zbývajícím technikám. Největší nebezpečí vaapadu však spočívalo v tom, že její uživatel se ocitl velice blízko k temné straně. Mace Windu zasedal v Radě po boku mistra Yody a byl v Republice velice vážený. Jeho úsudek dokázalo ovlivnit jen máloco. Když měl být Anakin přijat do řádu, Mace se proti tomu postavil. Časem však i on získal dojem, že Anakin je Vyvolený a nastolí rovnováhu Síly. Byl to však právě on, kdo nakonec zemřel Anakinovou rukou.

 

Palpatine (Darth Sidious)

  

Palpatine od začátku usiloval ovládnout galaxii. Stal se proto senátorem, zatímco pod jménem Darth Sidious přemluvil obchodní Federaci, aby mu v jeho nekalých krocích pomáhala. Když si o něm téměř všichni mysleli, že je jen neškodný senátor, přemluvil mladou královnu Padmé Amidalu, aby mu pomohla stát se nejvyšším kancéřem v galaktické Republice. Díky němu se rozpoutaly klonové války a z Republiky se stalo Imperium. Poté nalákal na Temnou stranu Síly Anakina Skywalkera. Imperium postavilo Hvězdu Smrti, ale když ji Luke zničil ve své stíhačce, císař Imperia právě nebyl na místě. Snažil se dostat Luka na Temnou stranu stranu Síly. Když Luke jeho lákání odolával, chtěl ho císař zabít smrtícími blesky. Jenže Darth Vader, který to pozoroval, se vzepřel Temné straně, aby zachránil syna před smrtí a vhodil císaře do jádra reaktoru druhé Hvězdy Smrti.

 

General Grievous

 

Jako nejvyšší velitel armády droidů a výborný vojenský stratég vede Generál Grievous síly Konfederace do bitvy proti republice. Grievous zasadí svůj nejsilnější úder když napadne hlavní město Coruscant a unese Kancléře Palpatina, vůdce Galaktického Senátu. Zčásti Vetřelec a zčásti droid, Grievous loví Jedie pro zábavu a hrdě si vystavuje světelné meče jeho obětí okolo opasku. Prošel výcvikem boje světelným mečem za vedení Sithského Lorda Hraběte Dooku – ovládá boj až čtyřmi světelnými meči. Jeho důmyslná strategie, bizardní tělesná forma a bezchybná vychytralost z něj dělají téměř neporazitelného nepřítele Jediů.

 

Anakin Skywalker

 

 Anakina cvičil Mistr Obi-Wan Kenobi . Strach ze ztráty milované Padmé a taky slepá touha po moci a síle způsobily , že se Anakin přiklonil k Temné straně Síly a vstoupil do učení Darth Sidiouse od něhož dostal jméno Darth Vader. Později na vulkanické planetě Mustafar vyzval na souboj svého bývalého Mistra Obi-Wana Kenobiho . Obi-Wan vyhrál a svrhl Anakina do lávy. Ta mu způsobila vážná zranění . Zachránil ho Darth Sidious a díky mnoha operacím a speciálnímu systému a kyslíkové masce se z něj stal obávaný napůl člověk napůl robot - Darth Vader.

 

Obi-wan Kenobi

 

Mistr Kenobi učil mldého Skywallkera.Když byla Republika ovládnuta Sithi Obi-wan se nacházel na planetě Utapau.Na neštěstí bylo v jeho přítomnosti mnoho klonových vojáků ale těm se nepodařilo mistra Kenobiho zabít.Vrátil se s mistrem Yodou na Coruscant kde zjistili že Anakin přešel k Temné straně  Síly.Obi-wan pátral po Anakinovi a pak ho našel na planetě Mustafar.Tam se spolu utkali a Obi-wan zvítězil.Když Anakinova žena Padmé porodila dvojčata museli je rozdělit abi je Sithové nenašli.Obi-wan vzal jedno z dvijčat,chlapce který se jmenoval Luke.Vzal ho na Tatooine kde ho předal nevlastnímu bratrovi Anakina a jeho ženě.O 20 let později Obi-wan prozradil Lukovi že je jedi a řekl mu že jeho otec jím byl taky ale neřekl mu pravdu o tom že přešel na stranu zla.Při záchraně princezny Lei se Obi-wan setkal s Darth Vaderem kterýho zabil.Obi-wan se zjevovl jako přízrak Lukovi a radil mu co má udělat proto aby se stal jedim.

 

Ki-Adi-Mundi

 

Mistr Mundi byl jedním z nejlepších jediů ze všech.Byl moudrý a uměl skvěle zaházet s mečem.Jeho rasa patří k nejintelgentnějším v celé galaxii.Vypadá skoro jako člověk až na jeho protáhlo lebku vkteré je společně s mozkem i jeho druhé srdce.Ki se zúčastnil záchrané akce na Geonisis.Většinu času ve válce trávil na planetě Mygeeto.Když byla Republika ovládnuta Sithi byl zabit klonovými vojáky na Mygeetu.

 

Darth Maul

 

Darth Maul byl sith. Jeho mistr byl Darth Sidious. Maulova zbraň je oboustranný světelný meč. Byl svým mistrem vyslán, aby pomohl obchodní Federaci najít královnu Amidalu, aby ji donutili podepsat smlovu legalizující Federální invazi na planetě Naboo. Královnu však ochraňují Jediové Qui - Gon Jinn a Obi - Wan Kenobi. Maul se proto s nimi musí utkat na Naboo. Po vyčerpávajjícím souboji zabil Qui - Gona. Obi - Wan však svého mistra pomstil, tak že Maula přepůlil v pase.

 

Plo Koon

 

 

Plo Koon byl Kel Dor z planety Dorin. Kvůli své fyziologii musel v prostředích bohatých na kyslík nosit ochranné brýle a protikyslíkovou masku. Jak je u Kel Dorů zvykem, disponoval i Plo velmi citlivými orgány, které jen znásobovaly jeho velké schopnosti v Síle, které kolovaly v žilách jeho rodiny. Byl totiž potomkem dlouhé pokrevní linie jediů.Většinu času ve válce trávil na planetě Cato Neimoidie kde byl také zabit kolnovými vojáky po rozkazu 66.

 

 

 

Mistr Yoda

 

Mistr Yoda spolu s Mistrem Windu předsedá Radě Jediů.Jeho rasa mu poskytuje dlouhověkost,díky které zemřel až při dovršení věku 900 let,ke kterému mu ale také pomohla živoucí Síla.Sám se do bitev například v Klonových válkách nezapojuje,jen je řídí z velícího centra.Jinak za války klonů bojoval pouze s Hrabětem Dooku - Darth Tyranusem.Po prohraném souboji s Darth Sidiousem se uchýlil do vyhnanství na nehostinnou planetu Dagobah.Jeho život skončil po ukončení výcviku Luka Skywalkera,po své smrti se okamžitě spojil se Sílou a zjevoval se jako přízrak po Obi-wanově boku.

 

 

 Jango Fett

 

 

Tento námezdní lovec se na přání Darth Tyranuse stal předlohou pro tajnou armádu klonů. Jako odměnu si vyžádal jednoho klona pro sebe.V bitvě na Geonosis byl zabit mistrem Windu

 

 

                                       POSTAVY Z GALAKTICKÉ OBČANSKÉ VÁLKY

Luke Skywalker

 

20 let potom co byli jediové vyvražděni žil na planetě Tatooine mladý Luke.Luke se přátelil se starým Benem Kenobim.Později však zjistil že Ben se ve skutečnosti jmrnuje Obi-wan Kenobi a že kdysi býval jediem a bojoval v Klonových válkách po boku jeho otce.Luke neměl nejmenší tušení že jeho otec byl velký bojovník.Po Obi-wanově smrti se Luke rozhodl stát jedim.Přidal se k Alianci a byle jedním z nejlepších pilotů.Na planetě Hoth se mu zjevil přízrak Obi-wana a ten mu poradil ať se vydá do soustavy Dagobah kde ho bude cvičit samotný mistr Yoda.Oněkolik dnů se poprvé setkal z Darth Vaderem a utkal se sním a řekl mu že je jeho otec.Luke mu nevěří a Vader mu usekne ruku ale podaří se mu uniknout.Později když se vrátí za Yodou který mu potvrdí že Vader byl kdysi Anakin Skywalker jeho otec.O dva dny později se vydá za Vaderem kterého porazí před samotným císařem.Luke ale Vadera nezabije pak se utká s císařem na kterého je moc slabý.Vader se nad synem smiluje a císaře (Darth Sidiouse) zabije on.Ale zraněník které mu způsobil císař podlehl.Luke ale věděl že jeho otec se na poslední chvíly odvrátil od temné strany síly.A dále se mu zjevoval jako přízrak v normální podobě.

 

Darth Vader

 

Po zápase s Obi-wanem utrpěl Anakin vážná zranění a proto musí neustále nosit masku díky které může dýchat.To mu ovšem nebránilo v tom aby po celé galaxii hledal jedir kteří přežili rozkas 66.O 20 let později se opět setkal s Obi-wanem kterého zabil.Když zjistil že jeho syn Luke se přidal k Alianci byl ůplně posedlí hledáním po něm.Protože Vader i císař měli strach z Lukovi moci která se v něm skrývala chtěli ho společně převést k Temné straně Síly.Na planetě Bespin připravil na Luka past aby se zaním vydal zajal jeho přítel Hana , Leiu a Chewbacu . To se sním Luke poprvé utkal a Vader svému synivi řekl že je jeho otec Luke mu nevěřil a utekl.Když se s Lukem potkal podruhé to už Luke věděl že je Vader jeho otec a že se dříve jmenoval Anakin Skywalker.Luke v souboji Vadera odzbrojil a dal se do souboje s císařem v kterém neměl nejmenší šanci.A to se Vader odvrátil od Temné strany Síly a císaře zabil.Když podlehl zraněním spojil se se Sílou a zjevoval se jako přízrak.

 

 

 

 

                             

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek